Kontakta Oss

För att på ett enkelt sätt kontakta oss eller ställa en fråga använd kontaktformuläret till höger.

Henrik

Henrik Lindberg

Roll:
Personal och Verksamhetschef KFUM Jönköping.

Jobbar med:
Föreningsutveckling, nya verksamheter, sponsring & hållbarhet, public relation, personal, implementering av föreningens målsättning, ledarutbildning mm.

Bra att veta:
Har tidigare jobbat i Tanzania under flera år för unga idrottare och idrottsledare med fokus på samhällsutveckling genom idrottsrörelsen.
Har även varit elittränare i innebandy i flera elitföreningar innan KFUM Jönköping.

Epost: henrik@kfum.org

Telefon: 036-100535 #2


Mats

Mats Ohlander

Roll:
Teamledare Residenset & Skatehallen

Jobbar med:
Reception, Residenset, Actionhallen, Skateshopen och Olliewood.

Bra att veta:
Vår egen skate- och rockguru.

Epost: mats@kfum.org

Telefon: 036-100535 #2

 


Madde

Madelén Peterson

Roll:
Ekonomiansvarig. (Föräldraledig)

Jobbar med:
Den du bör prata med när det gäller fakturor och övrig ekonomi.

Bra att veta:
Före detta volleybollspelare i KFUM. Spelar numera mest beachvolley.

Epost: madelen@kfum.org

Telefon: 036-100535 #2


Lena

Lena Werninger

Roll:
Kanslist och bokningsmottagare.

Jobbar med:
Speciellt ansvar för lokalbokningar, telefoni, post och lotterier.

Bra att veta:
Den som möter dig i telefonen när du kontaktar oss.

Epost: lena@kfum.org

Telefon: 036-100535 #2


Johan

Johan Berggren

Roll:
Administration, Bidrag, Gyminstruktör

Jobbar med:
Bidragsansökningar, Idrott on-line, administration.
Instruktör för grupper i gymmet

Bra att veta:
Även aktiv som ledare i JAK (Jönköpings Atletklubb).

Epost: johan@kfum.org

Telefon: 036-100535 #2


Jonatan Saldner

Jonatan Saldner

Roll:
Vikarierande Ekonomiansvarig,
Ansvarig för föreningens internationella arbete.
Sponsring & Hållbarhet.

Jobbar med:
Den du bör prata med när det gäller fakturor och övrig ekonomi.

Bra att veta:
Har nyligen jobbat på KFUM USA:s huvudkontor i Chicago under flera år i deras internationella avdelning. 

Epost: jonatan@kfum.org

Telefon: 036-100535 #2


Sven

Sven Hultman

Roll:
Vaktmästare på Ungdomens Hus

Jobbar med:
Vaktmästeri, sophantering och lokalfrågor. Är med i måndagsgruppen som bygger och underhåller våra lokaler.

Bra att veta:
Tidigare golvläggare som bygger speldatorer på fritiden.

Epost: sven@kfum.org

Telefon: 036-100535 #2


Daniel

Daniel Claesson

Roll:
Verksamhetsansvarig på Vidablick

Jobbar med:
Personal, administration, marknadsföring, rekrytering av ledare och deltagare till sommarlägren.

Bra att veta:
Fotonörd med förflutet hos Scandinavian Photo i Bankeryd.

Epost: daniel@kfum.org

Telefon: 036-100535 #1


Ingela

Ingela Sigvardsson

Roll:
Kök och Bokning på KFUM Gården Vidablick.

Jobbar med:
Husmor under högsäsongen på Vidablick. Under resten av året med kundkontakter och bokningar.

Bra att veta:

Epost: ingela@kfum.org

Telefon: 036-100535 #1


Evert

Evert Larsson

Roll:
Vaktmästare och Instruktör på Vidablick

Jobbar med:
Vaktmästeri, bygger och underhåller alla höghöjdsbanor. Basar över tisdagsgruppen av ideella som fixar renoveringar.

Bra att veta:
Tidigare scout från Bodafors. Friluftsnörd med förkärlek för fjällvandringar och backpacking!

Epost: evert@kfum.org

Telefon: 036-100535 #1


DSC 2092kfum

Claes Holm

Roll:
Fritidsledare

Jobbar med:
Kulturverksamhet, Residenset

Bra att veta:
Musiker, spelar gitarr, bas och trummor. Hänger gärna i inspelningsstudion och tycker det är superkul att arrangera konserter. 

Epost: claes.holm@jonkoping.se


DSC 2116kfum

Elin Käll

Roll:
Fritidsledare

Jobbar med:
Kulturverksamhet, Residenset

Bra att veta:

Epost:

 


DSC 2141kfum

Björn Hagstedt

Roll:
Fritidsledare

Jobbar med:
Kulturverksamhet, Residenset

Bra att veta:
3x svensk mästare breakdance
Tycker om att måla graffiti, DJa & göra hiphop-musik.

E-post: Hagstedtbjorn@gmail.com


Styrelsen KFUM Jönköping

Skicka ett gruppmejl till styrelsen: KFUM Styrelsen


DSC05649

Ordförande

Namn:
Lars Birging

Kontakt:
lars@spinnova.se

Aktiv i:
Styrelsen


DSC05646

Vice Ordförande

Namn:
Susanne Alderhammar

Kontakt:
susanne.alderhammar@gmail.com

Aktiv i:
Styrelsen, ledare i Barngymnastiken


DSC05642

Kassör

Namn:
Jonas Gustafsson

Kontakt:
jonas.gsson1@gmail.com

Aktiv i:
Styrelsen, Ekonomiutskottet, Energigymmet


DSC05634

Sekreterare

Namn:
Gunnar Krantz

Kontakt:
sg55.krantz@gmail.com

Aktiv i:
Styrelsen


DSC05638

Ledamot

Namn:
Cecilia Karaketo

Kontakt:
cecilia@kfum.org

Aktiv i:
Styrelsen, Studio in Motion (Dansen)


DSC05659

Ledamot

Namn:
Göran Simonsson

Kontakt:
goran_simonsson@yahoo.se

Aktiv i:
Styrelsen, ledare i volleyboll, JAK (Jönköpings AtletKlubb)


DSC05630

Ledamot

Namn:
Joel Sundström

Kontakt:
joelsundstr_m@icloud.com

Aktiv i:
Styrelsen


DSC05625

Adjungerad

Namn:
Henrik Lindberg

Kontakt:
henrik@kfum.org

Aktiv i:
Föreningschef KFUM Jönköping

Adress: KFUM Ungdomens Hus
Huskvarnavägen 38
554 54 Jönköping
Organisationsnr: 826000-1816
Bankgiro: 545-5852
IBAN: SE6780000008150544398444
BIC/Swift: SWEDSESS
Swish: 123 494 55 23
Telefon: 036-10 05 35
Epost: info@kfum.org
Följ oss på:
Observera att vi är en, ej momspliktig, idéell förening och du kan därför inte dra av moms från våra priser.